Follow me.... I'm your sorrow in your dream
 
ИндексMystic moonТърсенеРегистрирайте сеВход

Share | 
 

Днес е твоят специален ден...

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
Gentiana
Dark Gothic Queen
Dark Gothic Queen
Gentiana

Аз съм : Female
От Запад : Scorpio Драгоценни камъчета оставих : 6401
Събраха се години : 149
След първия дъх на : 02.11.1874
В този свят съм : КралицатА
По душа съм : Нощна пеперудА
Думите ми в злато са... : 6593
Реверанси : 207
Довя ме вятърът тук на : 28.06.2007

Днес е твоят специален ден... Vide
ПисанеЗаглавие: Днес е твоят специален ден...   Днес е твоят специален ден... Icon_minitimeСря 11 Юли - 7:55:36

...денят, в който Ти си роден
(това вече си го знаете - отварям тема, в която да поздравим всеки наш рожденик...Защото, както знаете - ВИЕ ГО ЗАСЛУЖАВАТЕ Very Happy: :1b3f: 4RD :tra la la: good )

Макар и с известно закъснение , но си струва да се отбележи -

Три пъти "7" в календара на днешния ден

7 юли 2007
Днес е твоят специален ден... Photo_big_160652
Още от първите векове на християнството за вярващите съботата е специален ден. Според Библията именно на този, седми ден, след като Господ за шест дни създава небето и земята, морето и всичко в него, си почива. Оттогава традицията забранява на християните да работят в събота, тъй като са длъжни да възстановят духовните си и телесни сили.


Днешната събота е особена. За пръв път за последните 100 години на този седми ден от седмицата в календара има още три седм`ици - днес е седмият ден на седмия месец на седмата година (07.07.07)


Още от древни времена хората са вярвали в тайнствената магическа сила на числата. Смята се, че в света няма нищо случайно - всичко се управлява от числата. Раждането и смъртта, щастието и мъката, богатството и бедността, успехът и неуспехът - всички те се определят от съчетанието на определени цифри. Тази вяра е била толкова силна, че и сега, колкото и хората да се смятат за рационалисти, подсъзнателно възприемат магическата символика на числата.


Цифрата "7" е уникална. Ненапразно тя се споменава 700 пъти в Библията. Седем са цветовете на дъгата, седем са степените в музикалната гама, седем дни трае сътворението на света, седем са смъртните грехове, седем са чудесата на света, седем са хълмовете, върху които и издигнат Рим. В пословиците също не липсва седмица, като българската "Седем пъти мери, един път режи."


Според някои нумеролози 777 е знака на "падналия ангел". Те са на мнение, че хората, в чиито рождена дата се съчетават три седмици, не стават столетници, а нещо, започнало на дата със съчетанието "777", завършва с неуспех. Хората по света обаче по-скоро са склони да вярват на доброто, затова те предпочитат библейската нумерология, според която седмицата е символ на хармония, а числото "777" е тройно съвършенство.


Може би по тази причина в много страни по света днес хиляди хора ще минат под венчило. 3000 любовни двойки са подали молба да бъдат бракосъчетани в Лас Вегас (Невада), предадоха ДПА и АФП. Тези хора вярват, че сключените днес бракове ще са успешни.



Многобройните бракосъчетания ще се състоят в четирийсетте параклиса на световната столица на експресните бракове и хазарта, както и в многобройни брачни зали в хотелите с казина.



Собственичката на прочутия "Малък бял параклис" в Лас Вегас Шарлот Ричардс предлага още по-специално преживяване за любителите на цифрата 7. Това е групово бракосъчетание на 7 двойки в 7 ч. вечерта, което ще трае 7 минути и ще струва по 77 долара на двойка.



Днес службите по гражданското състояние в кметствата на много белгийски градове ще работят на ненормиран работен ден, тъй като стотици белгийци са пожелали да сключат брак, информира белгийската осведомителна агенция Белга.


В град Гент 27 двойки вече са се наредили на опашка да бъдат обявени за семейства. Службата за бракосъчетания в кметството на града е с работно време от 9 до 11 часа сутринта и през нея обикновено минават 7-8 двойки. При очерталия се наплив обаче службата обяви, че ще работи, докато не посрещне всички желаещи да минат под венчилото.


В много други градове като Антверпен, Брюж, Хаселт, Сен Никола, Лувен кметствата се готвят да обявят за семейства поне три пъти повече двойки, отколкото в "нормални" дни.


Датата 7 юли 2007 е мобилизирала също родилните отделения в болниците в Белгия. Очаква се наплив от бременни жени, които ще се опитат по един или друг начин малко да ускорят или забавят термина си, за да се появят чедата им на бял свят в този ден.


DarikNews


Последната промяна е направена от на Сря 11 Юли - 8:15:41; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото Go down
http://aspasia-gentiana.blogspot.com/
Gentiana
Dark Gothic Queen
Dark Gothic Queen
Gentiana

Аз съм : Female
От Запад : Scorpio Драгоценни камъчета оставих : 6401
Събраха се години : 149
След първия дъх на : 02.11.1874
В този свят съм : КралицатА
По душа съм : Нощна пеперудА
Думите ми в злато са... : 6593
Реверанси : 207
Довя ме вятърът тук на : 28.06.2007

Днес е твоят специален ден... Vide
ПисанеЗаглавие: Re: Днес е твоят специален ден...   Днес е твоят специален ден... Icon_minitimeСря 11 Юли - 8:01:40

И пак със същото закъснение :5014: да поздравим "на патерица" нашия "паднал ангел" Alberta с вече миналия и рожден ден -
Али, честито миличка, (нищо, че те поздравих на момента, но ти с твоите 3 седмици заслужаваш още един специален поздрав )
:fenka: :angel1: wink Днес е твоят специален ден... 725840993
Днес е твоят специален ден... 1180514603_68242
Върнете се в началото Go down
http://aspasia-gentiana.blogspot.com/
Alberta
лейди Сутрешна милувка
лейди Сутрешна милувка
Alberta

Аз съм : Female
От Запад : Cancer Драгоценни камъчета оставих : 6
В този свят съм : вълшебница
По душа съм : п р о м е н л и в а
Думите ми в злато са... : 12
Реверанси : 3
Довя ме вятърът тук на : 28.06.2007

Днес е твоят специален ден... Vide
ПисанеЗаглавие: Re: Днес е твоят специален ден...   Днес е твоят специален ден... Icon_minitimeПет 13 Юли - 19:39:05

Gentiana написа:
И пак със същото закъснение :5014: да поздравим "на патерица" нашия "паднал ангел" Alberta с вече миналия и рожден ден -
Али, честито миличка, (нищо, че те поздравих на момента, но ти с твоите 3 седмици заслужаваш още един специален поздрав )
:fenka: :angel1: wink Днес е твоят специален ден... 725840993
Днес е твоят специален ден... 1180514603_68242

Първият ми пост тук, ще е едно голямо благодаря! :tongue2:
Върнете се в началото Go down
Gentiana
Dark Gothic Queen
Dark Gothic Queen
Gentiana

Аз съм : Female
От Запад : Scorpio Драгоценни камъчета оставих : 6401
Събраха се години : 149
След първия дъх на : 02.11.1874
В този свят съм : КралицатА
По душа съм : Нощна пеперудА
Думите ми в злато са... : 6593
Реверанси : 207
Довя ме вятърът тук на : 28.06.2007

Днес е твоят специален ден... Vide
ПисанеЗаглавие: Re: Днес е твоят специален ден...   Днес е твоят специален ден... Icon_minitimeСъб 14 Юли - 5:14:10

😉 добро начало
Върнете се в началото Go down
http://aspasia-gentiana.blogspot.com/
Sponsored content




Днес е твоят специален ден... Vide
ПисанеЗаглавие: Re: Днес е твоят специален ден...   Днес е твоят специален ден... Icon_minitime

Върнете се в началото Go down

Днес е твоят специален ден...

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Code Name: Lilith :: Архххиввв-