Follow me.... I'm your sorrow in your dream
 
ИндексMystic moonТърсенеРегистрирайте сеВход

Share | 
 

Из"Дневниците на един вятър"

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
катето
контеса Чар
контеса Чар
катето

Аз съм : Female
От Запад : Gemini на Изток : Rooster
Драгоценни камъчета оставих : 1743
Събраха се години : 42
След първия дъх на : 19.06.1981
В този свят съм : Катето
По душа съм : Вихрушка
Думите ми в злато са... : 1334
Реверанси : 66
Довя ме вятърът тук на : 05.11.2008

Из"Дневниците на един вятър" Vide
ПисанеЗаглавие: Из"Дневниците на един вятър"   Из"Дневниците на един вятър" Icon_minitimeЧет 18 Фев - 20:05:07

... Когато умората седне на рамото ти и дните изгубят магията на очарованието си, значи ти е време за почивка. Време е да седнеш и да поговориш със себе си, да си изясниш позициите спрямо живота и другите живи същества..., да загърбиш онези, които те нараняват и да продължиш напред с мисълта, че хората все още има с какво да те изненадат. Глупаво и тъжно е да се затваряме зад дебелите стени на егото си, робувайки на разочарованието, болката и личното неудовлетворение. Глупаво - защото животът е едно дихание... Тъжно - защото цяла вечност се чудим как да си прехвърлим негативи един на друг, когато само с една усмивка можем да спечелим нечия душа...

... Понякога чувствам, че не съм за този свят..., че прекалявам с донкихотските си принципи и съм в тежест на онези, което не ме разбират, но държат на мен... Идвам им в повече с приказките, че парите не са всичко и че щастието е въпрос на личен избор. Обикновено в такива моменти ми става адски тъжно, защото осъзнавам колко слаби и податливи същества сме хората. Толкова години не успявам да намеря логика във факта, че само когато се случи нещо необратимо, си даваме сметка за онова, което сме имали... Не съм съгласна, че светът ми трябва да се срути, за да започна да ценя красотата на момента. Питам се защо хората са заедно в болката и сами в радостта си?! Поредният житейски парадокс, за който всички знаят на теория, но малцина дръзват да му се противопоставят. Не искам такъв живот за себе си! Не искам нечия болест или нещастие да ме провокират да кажа: "Обичам те!". Не искам да започна да давам от себе си само когато усетя, че положението е безнадеждно и няма връщане назад. Толкова човешки драми..., толкова злоба и ярост в душите ни само защото не ни стиска да изкажем на глас обичта си.


...Но..., въпреки това - няма време за отчаяние... Часовникът тиктака! Всяка секунда ни отнема или дарява нечия усмивка. И макар че в днешния свят няма място за такива като мен - АЗ СЪМ ТУК! Няма да се уморя да обичам, каквото и да получавам насреща. Няма да се превръщам в криво огледало само за да се харесам на някого. Няма да мразя, понеже нещата не се случват както аз искам. И ако някога съм държала нечия ръка, каквото и да я е отдалечило от мен, бих го преглътнала и бих я хванала отново, защото нямам време за глупости, нито желание да вървя срещу себе си....
Всичко е толкова просто и лесно... Хората правим нещата сложни, като ги изкривяваме през призмата на пълните със зависимости и очаквания възгледи.
Днес не ми се очаква.... Нито имам нуждата да бъда разбирана и оправдана... Не ми се занимава с неща, които не зависят от мен. Харесва ми тишината на февруарския залез. Харесва ми усещането за принадлежност към нещо много по-огромно и неописуемо от моята млака объркана вселена. Днес просто ми се диша... далече от уморените човешки същества, далече от тяхната безнадеждност и скептицизъм, далече от болката и неудовлетворението... Днес искам да се вслушам в себе си и да си подаря онова щастие, което заслужавам! Затварям очи и се превръщам във вятър... от онези ветрове, които тихичко нашепват в листата на дърветата разни, техни си тайни за живота:

....Когато умората седне на рамото ти, отпусни газта, натисни плавно спирачките и отбий по някой черен път. Нямаш представа как би те заредил един изгрев или залез. Нямаш представа колко неща ще си дойдат на мястото, ако си отпуснеш няколко мига за себе си, далеч от месомелачката, в която днешните хора са превърнали живота си. Все още никой не ти е наложил такса за съзерцание, така че по-добре да се възползваш, докато и това не се опитат да ти отнемат като право. И бъди щастлив, правейки онова, което ти харесва, обичайки онези, които значат нещо за теб, усмихайки се напук всичко и на всички... Защото няма време!!!
Върнете се в началото Go down
mariana_fairy
лейди Морав ирис
лейди Морав ирис
mariana_fairy

От Запад : Aquarius на Изток : Cat
Драгоценни камъчета оставих : 142
Събраха се години : 37
След първия дъх на : 06.02.1987
В този свят съм : магьосница
По душа съм : меланхолик
Думите ми в злато са... : 211
Реверанси : 19
Довя ме вятърът тук на : 07.02.2010

Из"Дневниците на един вятър" Vide
ПисанеЗаглавие: Re: Из"Дневниците на един вятър"   Из"Дневниците на един вятър" Icon_minitimeЧет 18 Фев - 20:44:28

Прекрасна си Из"Дневниците на един вятър" 529776
Върнете се в началото Go down
Gentiana
Dark Gothic Queen
Dark Gothic Queen
Gentiana

Аз съм : Female
От Запад : Scorpio Драгоценни камъчета оставих : 6401
Събраха се години : 149
След първия дъх на : 02.11.1874
В този свят съм : КралицатА
По душа съм : Нощна пеперудА
Думите ми в злато са... : 6593
Реверанси : 207
Довя ме вятърът тук на : 28.06.2007

Из"Дневниците на един вятър" Vide
ПисанеЗаглавие: Re: Из"Дневниците на един вятър"   Из"Дневниците на един вятър" Icon_minitimeЧет 18 Фев - 22:19:54

Из"Дневниците на един вятър" 725840993
Върнете се в началото Go down
http://aspasia-gentiana.blogspot.com/
Самодива
виконтеса Лекостъпа
виконтеса Лекостъпа


Аз съм : Female
От Запад : Pisces на Изток : Snake
Драгоценни камъчета оставих : 627
Събраха се години : 47
След първия дъх на : 12.03.1977
В този свят съм : каквото си пожелаеш
По душа съм : търсач на невъзможното
Думите ми в злато са... : 969
Реверанси : 73
Довя ме вятърът тук на : 23.09.2009

Из"Дневниците на един вятър" Vide
ПисанеЗаглавие: Re: Из"Дневниците на един вятър"   Из"Дневниците на един вятър" Icon_minitimeЧет 25 Фев - 16:06:25

За момент си помислих, че чета фрагменти от собствените си дневници, контесо. И аз съм тук!

[You must be registered and logged in to see this link.]
Върнете се в началото Go down
Silviya_Markela
лейди Слънчево зайче
лейди Слънчево зайче
Silviya_Markela

Аз съм : Female
От Запад : Capricorn на Изток : Buffalo
Драгоценни камъчета оставих : 2919
Събраха се години : 38
След първия дъх на : 29.12.1985
В този свят съм : Светлина
По душа съм : Силна
Думите ми в злато са... : 3532
Реверанси : 110
Довя ме вятърът тук на : 20.02.2010

Из"Дневниците на един вятър" Vide
ПисанеЗаглавие: Re: Из"Дневниците на един вятър"   Из"Дневниците на един вятър" Icon_minitimeЧет 25 Фев - 16:28:29

[You must be registered and logged in to see this image.]
Върнете се в началото Go down
http://www.stihovebg.com/authors_info/author/Silviya_Markela/
DominuS
дукеса Отдадена на Мрака
дукеса Отдадена на Мрака
DominuS

Аз съм : Female
От Запад : Pisces на Изток : Dragon
Драгоценни камъчета оставих : 1234
Събраха се години : 36
След първия дъх на : 03.03.1988
В този свят съм : Тъмната сянка на една Дукеса
По душа съм : Затворена книга
Думите ми в злато са... : 1077
Реверанси : 52
Довя ме вятърът тук на : 07.10.2008

Из"Дневниците на един вятър" Vide
ПисанеЗаглавие: Re: Из"Дневниците на един вятър"   Из"Дневниците на един вятър" Icon_minitimeЧет 25 Фев - 18:51:21

Ти наистина си Вихрушка по душа! Из"Дневниците на един вятър" 650269930

rose
Върнете се в началото Go down
izibell
контеса Нежно дихание
контеса Нежно дихание
izibell

Аз съм : Female
От Запад : Sagittarius Драгоценни камъчета оставих : 395
Думите ми в злато са... : 316
Реверанси : 14
Довя ме вятърът тук на : 13.01.2009

Из"Дневниците на един вятър" Vide
ПисанеЗаглавие: Re: Из"Дневниците на един вятър"   Из"Дневниците на един вятър" Icon_minitimeЧет 25 Фев - 20:47:09

hearts
Върнете се в началото Go down
катето
контеса Чар
контеса Чар
катето

Аз съм : Female
От Запад : Gemini на Изток : Rooster
Драгоценни камъчета оставих : 1743
Събраха се години : 42
След първия дъх на : 19.06.1981
В този свят съм : Катето
По душа съм : Вихрушка
Думите ми в злато са... : 1334
Реверанси : 66
Довя ме вятърът тук на : 05.11.2008

Из"Дневниците на един вятър" Vide
ПисанеЗаглавие: Re: Из"Дневниците на един вятър"   Из"Дневниците на един вятър" Icon_minitimeВто 2 Мар - 11:41:53

Скоро си мислех,колко еднакви сме понякога в емоциите си...Благодаря ви,че сте наоколо !!!
Върнете се в началото Go down
Sponsored content




Из"Дневниците на един вятър" Vide
ПисанеЗаглавие: Re: Из"Дневниците на един вятър"   Из"Дневниците на един вятър" Icon_minitime

Върнете се в началото Go down

Из"Дневниците на един вятър"

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Code Name: Lilith :: Аз искам да те помня все така ... :: "Не чуваш ли? От бездната на нощите долитат гласове. ...-