Follow me.... I'm your sorrow in your dream
 
ИндексMystic moonТърсенеРегистрирайте сеВход

Share | 
 

Днес е денят на целувката

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
skyblueirina
МаркизатА- златен минзухар
МаркизатА- златен минзухар
skyblueirina

Аз съм : Female
Драгоценни камъчета оставих : 6344
В този свят съм : Маркизата
По душа съм : пазителка на тайни
Думите ми в злато са... : 6415
Реверанси : 149
Довя ме вятърът тук на : 21.08.2008

Днес е денят на целувката  Vide
ПисанеЗаглавие: Днес е денят на целувката    Днес е денят на целувката  Icon_minitimeВто 6 Юли - 20:32:37

Днес е денят на целувката
Така че бързичко нацелувайте хората, които обичате.

Целувките подобряват комплексно качеството на живот – те предотвратяват образуването на бръчки, прогонват депресията и ни помагат да отслабнем. При двеминутно целуване изгаряме 15 калории.

Независимо дали е нежна, страстна или свенлива, целувката изразява любов. Любов към приятелите, любов към семейството или любов към специален човек.

Когато се целуваме, не мислим за нищо. Отдаваме се на момента. Но малко от нас знаят, че освен изключително приятно, целуването е и полезно за нешето здраве, пише DW.

След една гореща целувка в мозъка ни се отделя „щастливият” хормон серотонин, който ни прави по-спокойни и отпуснати. А пенилетиламинът, който отговаря за влюбването, пробужда сексуалното желание, в резултат на което сърцебиенето ни се ускорява.

За 70 г. живот човек се целува около 100 000 пъти

Разбира се, надали някой мисли за химия и за здравословен живот, когато е в обятията на любимия човек. В този миг влюбените искат единствено да удължат щастливото изживяване. Но една целувка оказва благотворно влияние не само върху трайността на тяхната любов, а и върху душите и телата им.

По време на целувка се активират 38 мускула на лицето и устата. Това предотвратява образуването на бръчки и поддържа еластичността на кожата.

Нежностите са и едно от най-ефективните оръжия срещу стреса. Чрез тях се освобождават адреналин и допамин, които обезвреждат стрес хормона кортизол. Така дългата и страстна целувка може да прогони депресията и черните ни мисли. Тя действа като 25 грама шоколад.

Според експертите двеминутно целуване е достатъчно, за да изгорим 15 калории, така че ето ви още една причина да се целувате повече: заради елегантната фигура.

Целувката ускорява пулса при мъжете до 110 удара в минута, а при жените – до 108. Това подобрява кръвообращението, покачва се и температурата.

При така наречената френска целувка пък разменяме телесни течности и с тях около 40 000 бактерии, което засилва защитните сили на организма. Дори раните заздравяват по-бързо, а болките минават по-лесно, ако се целувате редовно.

Американските учени твърдят, че ако прекараме повече време в ласки с любимите, това може да удължи живота ни с цели 5 години.

Ето и няколко любопитни факти за целувките:

- Световният ден на целувката е 6 юли

- Според рекордите на "Гинес" най-дългата целувка е с продължителност от 31 часа, 30 минути и 30 секунди

- Повече от 90% от всички хора на Земята обичат да се целуват

- Две трети от хората при целувка скланят глава вдясно

- 40% от жените смятат, че ако мъжът не може да се целува добре, не е добър и в леглото

- Мъжете не обичат да се целуват с жени с много червило или гланц, предпочитат дискретен балсам с приятна миризма

- Целувката катализира повече биохимически процеси в организма, отколкото сексът.
Върнете се в началото Go down
http://skyirina.blogspot.com

Днес е денят на целувката

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Code Name: Lilith :: Архххиввв-