Follow me.... I'm your sorrow in your dream
 
ИндексMystic moonТърсенеРегистрирайте сеВход

Share | 
 

26 март от 20:30 ч. до 21:30 ч.

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
skyblueirina
МаркизатА- златен минзухар
МаркизатА- златен минзухар
skyblueirina

Аз съм : Female
Драгоценни камъчета оставих : 6344
В този свят съм : Маркизата
По душа съм : пазителка на тайни
Думите ми в злато са... : 6415
Реверанси : 149
Довя ме вятърът тук на : 21.08.2008

26 март от 20:30 ч. до 21:30 ч. Vide
ПисанеЗаглавие: 26 март от 20:30 ч. до 21:30 ч.   26 март от 20:30 ч. до 21:30 ч. Icon_minitimeСъб 19 Мар - 20:30:00

И тази година за пети пореден път в последната събота на месец март светът ще отбележи „Часът на Земята” в знак на загрижеността си към климатичните проблеми на планетата.

Миналата година в инициативата участваха 128 държави и над 4500 града от всички краища на света.

По традиция 100 дни преди провеждането на „Часът на Земята” някои от най-известните забележителности в света изключиха светлините си за един час – Айфеловата кула в Париж, Бъкингамският дворец в Лондон, мостът „Голдън Гейт” в Сан Франциско, Забраненият град в Пекин и статуята на Христос в Рио де Жанейро.

Всеки, който иска да покаже загрижеността си към така наболелите климатични проблеми на Земята, може да загаси осветлението в дома си за един час на 26 март от 20:30 ч. до 21:30 ч.

****

26 март от 20:30 ч. до 21:30 ч. 529776

и още

Останете на тъмно!

Едно просто действие. Едно огромно послание.

Кампанията, организирана от международната природозащитна организация WWF, има за цел да повиши интереса и ангажираността към промените в климата.

През годините в инициативата са се включили милиони домакинства, а световни забележителности като мостът Голдън гейт, римският Колизеум, часовникът Биг Бен в Лондон, статуята на Исус Христос в Рио де Женейро, пирамидите в Гиза и др. спряха да светят за един час в знак на съпричастност.

През 2008 г. в инициативата участваха 50 милиона души, а през 2009 г. повече от 4000 града в 88 държави изразиха чрез нея подкрепата си за опазването на планетата.

Досега 40 български града се включиха в „Часът на Земята", като изключиха за един час фасадното осветление на общински сгради, паметници, храмове, централни площади и други популярни места.

Миналата година от 20.30 ч., в градината на Народния театър започна концерт без озвучаване на светлината на свещи с участието на
- Самба бенд,
- членовете на „Брас асоциация" Михаил Йосифов, Велислав Стоянов, Тодор Бакърджиев, Кирил Зафиров, представени от "Soul in da Hole" джаз бар
- формация „CORD" на четиримата акордеонисти Георги Величков, Видин Апостолов, Стефан Димитров, Светослав Стойчев
- рок групата Saltriver, които участват в проекта за авторска българска музика Music Space
- брас квинтет от Национално музикално училище "Л. Пипков"
- акробатката Бенита Примо и приятели.

Сред някои от сградите в София, които останаха затъмнени, бяха парламентът, Народният театър, Националният дворец на културата, Българска народна банка и други.

Електричеството на монумента Света Богородица в Хасково също бе прекъснато за час по повод световната инициатива. Втора поредна година градът е част от „Часът на Земята". Събитието бе придружено от концерт на местни ансамбли, който започна час по-рано. Монументът Света Богородица в Хасково е най-големият в света. Вписан е в книгата на рекордите „Гинес".

Започнал като кампания, приканваща жителите на австралийския град Сидни да угасят осветлението за един час, „Часът на Земята" се разраства и става една от най-сериозните световни инициативи в борбата с климатичните промени.

През миналата година повече от един милиард души в над 1000 града в света изразиха становище, че е крайно време за сериозни действия срещу глобалното затопляне.

Тази година нещата зависят от нас!

[You must be registered and logged in to see this link.]
Върнете се в началото Go down
http://skyirina.blogspot.com

26 март от 20:30 ч. до 21:30 ч.

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Code Name: Lilith :: Архххиввв-